نحوه کار با سایت

 

نحوه کار با سایت پویش ملی صادرات

سایت پویش ملی صادرات از بخش ها و قسمت های مختلفی تشکیل شده که خدمات گوناگون و متفاوت­تری نسبت به دیگر سایت های آموزشی صادرات فراهم آورده است. برای بهرهمندی از تمام این خدمات ابتدا لازم است پس از پذیرش قوانین و مقررات پویش ملی صادرات  اقدام به عضویت در سایت بنمایید

مطابق تصوریر بالا لینک ورود به صفحه قوانین و مقررات پویش ملی صادرات در دو بخش وجود دارد که با کلیک بر روی لینک های موجود می توانید وارد صفحه قوانین و مقررات شده و قوانین را مطالعه بفرمایید.

پس از پذیرش قوانین و مقررات می توانید با ورود به بخش ثبت نام که مطابق تصویر بعد جایگاه آن بر رو سایت مشخص شده است اقدام به ثبت نام و عضویت در سایت پویش ملی صادرات نمایید

همانطور که مشاهده می کنید با ورود به بخش پیش ثبت نام ابتدا با وارد نمودن نام و نام خانوادگی حقیقی و ایمیل و شماره تماس صحیح خود و تعیین یک رمز ورود مطمئن، با تایید پذیرش قوانین و مقررات، مراحل پیش ثبت نام خود را بعد از ارسال شدن یک کد تایید یک بار مصرف به ایمیل تان از مرحله پیش ثبت نام عبور نمایید و با استفاده از لینک ثبت نام نهایی که همراه با کد تایید به ایمیل رسمی شما ارسال گردیده است به صفحه ثبت نام نهایی رفته و اطلاعات خود را درست و صحیح تکمیل نمایید لازم به ذکر است که لینک تکمیل ثبت نام از طریق پیامک نیز برای شما ارسال می گردد.

بعد از تکمیل تمام موارد خواسته شده در این صفحه با کلیک بر روی کلمه ارسال فرم، اطلاعات ثبت نامی خود را برای دبیرخانه پویش ملی صادرات ارسال می نمایید و پس از برسی اطلاعات توسط دبیرخانه پویش، تایید ثبت نام به شما اعلام می گردد.

  • آموزش صفر تا صد صادرات

برای یافتن بخش “آموزش صفر تا صد صادرات” پس از ورود به صفحه اصلی، روی قسمت زیر کلیک می کنیم:

سپس، موضوع مورد نیاز خود را انتخاب می نمایید

سپس روی بخش دلخواه کلیک کرده و از متن، فیلم و صوت آموزشی استفاده می کنیم. حتی می توانید موارد فوق را دانلود نمایید.

  • آزمون های ارزیابی دانش صادراتی

برای یافتن بخش ” آزمون های ارزیابی دانش صادراتی” پس از ورود به صفحه اصلی، روی قسمت زیر کلیک می کنیم:

آزمون هایی برای ارزیابی دانش صادراتی شما طراحی شده است. پیشنهاد می گردد آزمون ها را از ابتدا آغاز نمایید اما به هر شکل می توانید روی آزمون دلخواه تان کلیک کنید.

پس از انتخاب آزمون دلخواه، سوالات برای شما بارگذاری خواهند شد. توجه داشته باشید که انجام هر آزمون دارای محدودیت زمانی است

در نهایت نتیجه آزمون قابل رویت می باشد.

ضمنا آزمون گام ها به شکلی طراحی شده اند که پاسخ شما تحلیل شده و پاسخ درست در انتهای آزمون نمایش داده می شود و به شما آگاهی می دهد که برای تسلط کامل به مطلب آن سوال، باید به کدام بخش از درسنامه رجوع کنید.

  • سوالات متداول

برای یافتن بخش “سوالات متداول” پس از ورود به صفحه اصلی، روی قسمت زیر کلیک می کنیم:

سپس، سوالات متداول به صورت موضوعی و به حالت پرسش و پاسخ در دسترس ما خواهند بود. ضمنا می توانید با فشردن همزمان دو کلید CTRL+F عبارت دلخواه را جستجو کنید

  • بلاگ

به روی بخش زیر کلیک می کنیم.

سپس آخرین اخبار و اطلاعات پویش ملّی صادرات که در دیگر فضاها و شبکه های اجتماعی، به صورت روزانه منتشر می شوند قابل دسترس خواهد بود.

در قسمت سخن بزرگان می توانیم از جملات آموزشی و انگیزشی بزرگان صادرات ایران بهرمند شده و با مسیر صادراتی خود را بهتر آشنا شویم:

در قسمت تصاویر می توانیم عکس ها و تصاویر گام ها و رویدادهای برگذار شده در پویش ملی صادرات را مشاهده کنیم:

  • عصرانه کارآفرینی

برای یافتن بخش “عصرانه کارآفرینی” پس از کلیک کردن بر روی لینک آن در صفحه اصلی، وارد این بخش  می شویم:

عصرانه کارآفرینی ، بستری در قالب یک بانک اطلاعاتی است که در فضایی حرفه ای و در عین حال صمیمی، تامین کنندگان، صادرکنندگان و علاقمندان را در کارگروه هایی تخصصی به صورت زنجیروار به یکدیگر متصل نموده و رفته رفته به “نمایشگاه توانمندی های تامین و تحویل کالا های صادراتی” تبدیل خواهد شد. بدین صورت که شما در هر جایگاهی که از ابتدای زنجیره تامین محصول خود تا انتهای آن قرار دارید می توانید وضعیت فعالین مختلف حاضر در حلقه های دیگر زنجیره صادرات کالای خود را مشاهده نمایید و با استفاده از آن، اصلی ترین هدف پویش ملّی صادرات یعنی کار گروهی و مشارکت حداکثری، محقق می گردد.

از ویژگی ها و فواید این بستر می توان به نکات زیر اشاره کرد:

۱. شناخت جایگاه خود و در عین حال شناسایی حلقه های قبل و بعدمان در زنجیره تامین و تحویل کالا به این صورت که از ابتدای زنجیره تامین تا انتهای آن، مشخصات فنی و علمی محصول، وضعیت دیگر فعالان در این حوزه، قوانین و … را به اشتراک می گذاریم و با ضروریات مورد نیاز حوزه خودمان آشنا می شویم.

۲. این شبکه ارتباطی میان فعالین اقتصادی با تولید محتوا و به اشتراک گذاری تجربیات، نگرانی ها و مشکلات؛ منجر به هم افزایی درونی گروه ها می شود و دسترسی آزادانه به اطلاعات مفید، باعث به روزرسانی مداوم و ورود هرچه بیشتر بازیگران جوان تازه کار و پر شور می شود.

۳. با تجمیع ظرفیت ها و توانمندی های صادراتی مان می توانیم برندسازی نموده و با خلق یک برند قوی و قابل اعتماد همچون “برند ملی” فروش پایدار سازمانمان را رقم زده و از خدمات زیر بهره مند گردیم:

کاهش هزینه های تولید ایمن، کاهش هزینه های تبلیغات و برندینگ، تضمین کیفیت محصولات تولیدی تحت برند ملی، ورود به بازار های جدید در ۵ قاره، افزایش اعتبار و پایداری سازمان، غرفه های دائمی رایگان در تمامی نمایشگاه های بین المللی.

  1. با ایجاد نمایشگاه های مجازی به معرفی و فروش محصولات صنایع مختلف پرداخته و چالش های آینده و تجربیات گذشته را به اشتراک می گذاریم.

  • برند ملی

برای یافتن بخش “برند ملی” پس از ورود به صفحه اصلی، روی عبارت زیر کلیک می کنیم:

سپس ساختار برند ملّی به شرح ذیل قابل دسترس است

چشم انداز این طرح ملی، تجمیع و توانمندسازی ظرفیتهای صادراتی صنایع غذایی ایران در سایه حمایتی یک برند ملی است و ماموریت آن، زمینه سازی برای تبلور توانمندیهای صادراتی صنایع غذایی کشور، تجلی خصیصه خودباوری در کارآفرینان به عنوان نیروهای اثربخش در اشتغالزایی، تلاش مضاعف در جهت تحقق صادرات دانش بنیان صنایع غذایی کشور، کوشش برای توان افزایی کارآفرینان در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و تلاش برای مقاوم سازی اقتصاد کشاورزی با تمرکز بر توسعه صنایع تبدیلی است.

  • مرکز رشد ایده ها

برای یافتن بخش “مرکز رشد ایده ها” پس از ورود به صفحه اصلی، روی عبارت زیر کلیک می کنیم:

سپس با صفحه زیر روبرو خواهید شد. مشخصات خودتان را کامل نمایید تا به صفحه بعدی هدایت شوید

سپس اطلاعات درخواست شده از طرحتان را وارد نمایید.

حال اگر فایل pdf طرحتان را هم تهیه کرده اید، می توانید آنرا بارگذاری نمایید

و در نهایت اطلاعات طرح خود را مرور و سپس تایید نمایید

در نهایت با پیام موفقیت آمیز بودن مراحل قبلی مواجه خواهید شد.

  • مرکز خدمات +Export

برای یافتن بخش “مرکز خدمات +Export” پس از ورود به صفحه اصلی، روی عبارت زیر کلیک می کنیم:

سپس لینک های مفید و مورد نیاز در خصوص انواع خدمات صادراتی برای ما در دسترس خواهند بود

لینک های موجود در بخش خدمات صادراتی مطابق تصویر بالا در سمت راست و چپ تصویر همچون لینک تبدیل ارزهای بین المللی سامانه جامع امور گمرکی و لینکهایی از این دست وجود دارد و به راحتی در دسترس عموم قرار دارند و می توانیم برای به ثمر رساندن فرایند صادراتی خود از ان ها استفاده بکنیم

به عنوان مثال در بخش اورژانس صادراتی می توانیم تمام سوالاتی  که در زمینه صادرات برای ما به وجود می آید را مطرح کنیم و در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخ خود را دریافت نماییم

در بخش تالار گفتگو که زیرمجموعه بخش عصرانه کارآفرینی است می توانیم با انتخاب گروه تخصصی فعالیت مورد نظر خود، وارد بخش های مختلف شده و مطالب، اطلاعات، اخبار و نکاتی بدین شکل را با تمام اعضا سایت پویش ملی صادرات که هم گروه و هم صنف ما هستند به اشتراک بگذاریم و از دیگر اعضا و فعالیت های مرتبط با آن ها نیز مطلع گردیم.

لازم به ذکر است که استفاده از این بخش فقط مختص کسانی است که عضویتشان در سایت، قطعی شده باشد

مطابق تصویر زیر می توانیم در این بخش، اخرین اخبار و نوشته های شبکه اجتماعی پویش ملی صادرات را مشاهده و مطالعه کنیم.

برای ارتباط با دبیرخانه، مدیر سایت و ارائه پیشنهاد وانتقاد و نظرات خود می توانید از این بخش استفاده نمایید

ودر بخش درباری ما می توانید به طور خلاصه از فلسفه و اهداف پویش ملی صادرات مطلع شوید